مرکز مشاوره کسب و کار یوناکس

تجربه مشتری

ده سوال مهم برای ایجاد تجربه . . .

ده سوال مهم برای ایجاد تجربه کامل مشتری

تجربه مشتری : در برخی از تحقیقات به این نکته اشاره شده که مصرف کنندگان برای لذت بردن از تجربه مشتری CX، (customer experience)حاضرند شانزده درصد پول بیشتری پرداخت کنند. اگر مشتریان از شما لذت ببرند، به شما پاداش می دهند.

هر کسب و کار یا سازمانی باید CX را جدی بگیرد. زیرا به بهبود فروش و پشتیبانی آنها کمک می کند. اما این همان چیزی است که مشتریان شما به طور جدی انتظار دارند و تقاضا می کنند.

تجربه مشتری مثل همیشه مهم است. بر هیچ کس پوشیده نیست که یک CX استثنایی برای موفقیت یک نام تجاری در دراز مدت بسیار مهم است. بنابراین، به عنوان یک تجارت مشتری محور، ایجاد یک تجربه کامل از مشتری الزامی است.

حال این سوال مطرح می شود که چگونه باید این کار را آعاز کرد؟

سوالات مربوط به تجربه مشتری که باید در ساختن یک CX کامل بدانید چیست؟

اهمیت CX  :سوالات مربوط به تجربه مشتری

تجربه مشتری، شامل دانستن دقیق آنچه مشتریان شما به دنبال آن هستند و سپس تلاش برای ارائه آن است. برای هر شغلی دستیابی به تجربه عالی مشتری می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. با این حال ، درک برخی از سوالات حیاتی CX در طول سفر مشتری ( منظور از سفر مشتری، از لحظه ورود مشتری به کسب و کار شما و یا پیج های آنلاین مانند وب سایت، اینستاگرام و . . . شماست تا لحظه ای که از آن خارج می شود) برای بهبود تجربه مشتری ضروری است.

10 سوال متداول در مورد تجربه مشتری برای ایجاد یک تجربه عالی از مشتری

واقعیت این است که اگر در هر مرحله از سفر مشتری آنچه را که آنها می خواهند ارائه ندهید ، آنها شما را به رقبایی واگذار می کنند که می توانند آنچه را که بدنبال آن هستند ارائه دهند. و بسیاری از مشاغل در حال حاضر در مورد نحوه ارائه یک تجربه برتر از مشتری جلوتر هستند.

لیستی از مهمترین پرسشنامه های تجربه مشتری و پاسخ های مربوط به آن

امیدواریم این پاسخها اصول واقعی را برای درک اهمیت CX ارائه دهند.

سوال-1: در سفر مشتری فعلی ما چه نکات و مشکلاتی وجود دارد؟

معمولاً مشتریان در حین تعامل در نقاط تماس مختلف با مشکل خاصی روبرو می شوند.

دانستن اینکه چگونه برند شما را درک می کنند و چگونه می توان نقاط دردناک مشتری را از بین برد.  می تواند راهگشا در جهت پیاده سازی یک استراتژی جامع تجربه مشتری باشد.

مشاغل در همه اندازه ها و صنایع باید تلاش کنند تا با ارائه یک تجربه بدون اصطکاک، نقاط ضعف مشتری را به دست آورند و آنها را حفظ کنند.

اولین قدم برای مشاغل این است که درک کنند “آنچه مشتریان می خواهند” باید بخشی از استراتژی خدمات مشتری شما باشد. با شناسایی نقاط درد، مشاغل می توانند یک پیشنهاد ارزشمند مناسب ایجاد کنند که مشتری را برای حل مشکلات خود جذب کند.

بهترین شیوه ها برای تشخیص نقاط درد مشتری

 • انجام تحقیقات فشرده بازار.
 • سازماندهی یک مطالعه کیفی بازار شامل ترسیم نقشه سفرهای مشتری.
 • ایجاد شخصیت های مشتری و ارزیابی داده ها در مورد نقاط ضعف آنها.

به دقت به مشتریان خود گوش دهید. گوش دادن فعالانه به مشتریان بهترین راه برای شناسایی مشکلات آنها است. حل شدن مشکلات با شناختن آن از طریق دیدگاه مشتری بهترین راه برای رسیدگی به مشکلات است.

افزودن چت زنده برای درک نقاط درد

چت زنده یک راه عالی برای آگاهی از خواسته های مشتریان و مسائلی است که آنها با آن روبرو هستند و راه حل های به موقع را ارائه می دهد.

تعاملات مکرر با تیم های فروش و پشتیبانی، مکالمات منظم با تیم های مشتری (فروش ، مشتری یا بازاریابی) به شما کمک می کند تا بینش ارزشمندی از درک مشتری خود کسب کنید.

سوال-2: چگونه تجربه یا بازخورد مشتری خود را اندازه گیری می کنید؟

یک تجربه مثبت فقط برای مشتریان شما خوب نیست. این برای تسریع درآمد شما مفید است. 86 درصد از مصرف کنندگان در حال حاضر مایلند هزینه بیشتری را برای تجربه خوب مشتری بپردازند.

برای درک واقعی تجربه مشتریان خود، باید انواع مختلفی از کانال های ارتباطی را داشته باشید تا بازخورد را در زمان مناسب ثبت کنید. تنها در این صورت می توانید بینش هایی را برای ایجاد تغییرات معنی دار در محصولات ، خدمات و پشتیبانی خود کسب کنید که تجربه مشتری را بهبود می بخشد.

چند روش برای اندازه گیری بازخورد مشتریان

 • درخواست بازخورد در زمان مناسب. نزدیک شدن به مشتریان در زمان مناسب برای جمع آوری بازخورد معنی دار بسیار مهم است. در پایان چت ، پس از پرداخت یا پشتیبانی از رزرو بلیط یا نمایشی از محصول ، بازخورد بخواهید.
 • برای سنجش میزان وفاداری از نظرسنجی های NPS (Net Promoter Score)استفاده کنید. نمره تبلیغات خالص (NPS) راهی است برای سنجش میزان وفاداری مشتریان با درخواست از آنها برای ارزیابی محصول یا خدمات شما. مشتریانی که در نظرسنجی های NPSاز نمره 10 به شما 9 می دهند و یا به 9 سوال شما از 10 سوال شما پاسخ واقعی می دهند، ارزش متوسط ​​عمر آنها 3 تا 8 برابر بیشتر از کسانی است که به شما نمرات پایین تر و یا جواب های کمتری می دهند و این شاخص مشتریان شما را به سه دسته تقسیم می کند: مخالفان ، منفعلان و مروجین.
 • از مصاحبه ها برای بازخورد عمیق استفاده کنید. می توانید مشتریان را برای صحبت کردن و گوش دادن به صحبت های آنها تقسیم بندی کنید. سپس بر اساس آنچه آموخته اید اقدام کنید. مصاحبه ها، بازخورد باز ارائه می دهند که ارزشمندتر از کارت امتیازی است. به عنوان مثال ارائه فرم های بازخورد در یک فرم کوتاه موجود در وب سایت شما می تواند در مورد تشویق مشتریان به ارائه بازخورد معجزه کند.

سوال -3: چگونه یک تجربه واقعی را از طریق همه نوع کانال (omnichannel)به مشتریان خود ارائه دهیم؟

طی تحقیقات به عمل آمده مشتریانی که از کانال های بیشتری استفاده می کنند ارزش بیشتری دارند. آنها به طور متوسط ​​4 درصد بیشتر در فروشگاه های فیزیکی و 10 درصد بیشتر از مشتریان آنلاین تک کانالی هزینه کردند.

استراتژی تجربه مشتری omnichannel ، نمای 360 درجه ای از سفر مشتری را به شما ارائه می دهد. این برنامه همه تعاملات را در یک پلت فرم، ساده می کند و بینش هایی در مورد اقدامات مناسب برای بهبود تجارت شما ارائه می دهد.

استراتژی Omnichannel CX به مشتریان این امکان را می دهد تا از طریق کانال های دلخواه خود (اعم از آنلاین و آفلاین) با برند ارتباط برقرار کنند. این رویکرد برای مشتریان دیجیتالی و غیر دیجیتالی مناسب است. هنگامی که یک کسب و کار قصد دارد پاسخ ثابتی ارائه دهد، مشتری کسب و کار شما را برای یک عمر انتخاب می کند.

برای طراحی یک تجربه omnichannel ، شرکت ها باید یک فرایند متوالی را که از چهار جزء ضروری تشکیل شده است، دنبال کنند:

 

تنظیم اصول طراحی بر اساس یک استراتژی کلی کانال

1-طراحی سفرهای خدماتی، حصول اطمینان از سفرهای دیجیتالی سرتاسری مانند کمپین های سرتاسری در شبکه های اجتماعی و یا ایمیل مارکتینگ.

 2-تماس مستقیم برای بررسی نیازها و ترجیحات مشتری و تشخیص نقاط مهاجرت دیجیتالی ( منظور مهاجرت مخاطبان و مشتریان از صفحات اطلاع رسانی و پیج های شما به صفحات اطلاع رسانی رقبای شماست ).

3-شناسایی فعالان و مشتریان اصلی برای اخذ اطلاعات از سفرها ضروری است و بهترین راه  عملکرد آن، مرکز تماس برای تعامل مستقیم با این نوع مشتریان است.

4-تعریف معماری فناوری اطلاعات با استفاده از فناوری نسل آینده که می تواند از تجربه یکپارچه و همه کاره پشتیبانی کند.

سوال -4: چگونه می توان از ابزارهای جذب مشتری برای ارائه CX کامل استفاده کرد؟

پس از اتخاذ کانال های بصری ، شرکت ها حدود 10 درصد نرخ حفظ مشتری را تجربه کرده اند تا خدمات مشتریان خود را از رقبایی که فاقد این کانال ها هستند متمایز کنند.

ابزارهای تعامل مستقیم دارای قدرت زیادی برای شناسایی مسائلی هستند که مخاطبان شما در سفر با آنها روبرو می شوند.

به دست آوردن زمینه و توضیح جامع این موضوع به ارائه راه حل های شخصی کمک می کند که تجربه مثبت مشتری را ایجاد کرده و به ایجاد وفاداری در مشتری کمک می کند.

دلایل اصلی سرمایه گذاری مشاغل در ابزارهای مشارکت بصری عبارتند از:

بهبود وضوح تماس اول یا FCR (fist contact resolution) که ابزاری است برای کمک به نمایندگان  تا با استفاده از مرورگر خود، در زمان واقعی به مشتریان کمک کرده و آنها را در انجام برنامه ای خاص راهنمایی کنند.

کاهش تعداد نقاط تماس با چت تصویری میسر می شود و علت اصلی مشکل سریعتر پیدا می شود و از طریق مکالمات شخصی راه حل موثری ارائه می شود. هنگامی که مشکلات مشتری در اولین تماس مشخص می شود ، وضوح سریعتر و تعداد نقاط تماس کاهش می یابد.

کوتاه شدن روند فروش: ابزارهای بصری به نمایندگان اجازه می دهد تا در زمان واقعی با مشتریان همکاری کرده و به آنها در تکمیل فرم های پیچیده برای بررسی سریعتر کمک کنند. همچنین، نسخه های نمایشی محصول را می توان برای مشتری قانع کننده تر کرد.

افزایش ارزش طول عمر مشتری  یا CLTV (customer life time value)اتکا به ابزارهای مشارکت بصری دارد. به این معنی که مشارکت معنادار تری را برای مشتریان ایجاد می کند و یک مشتری کاملاً درگیر به احتمال زیاد بیش از 20 درصد بیشتر در طول عمر روابط تجاری خود هزینه خواهد کرد.

سوال -5: اتوماسیون چقدر در CX نقش دارد؟

این یکی از سوالات مهم تجربه مشتری است زیرا اتوماسیون نقش مهمی در بهبود CX ایفا می کند. 8 میلیارد دلار تا سال 2022 از مشاغل با استفاده از ربات های چت پس انداز می شود.

اتوماسیون CX از فناوری و سیستم هایی برای بهبود جنبه های خدمات رسانی به مشتری استفاده می کند که شامل زمان پاسخ سریعتر ، بهبود کارایی یا ترکیب ویژگی های ارزش افزوده می شود. می تواند در هر مرحله از سفر مشتری برای افزایش تعامل ، افزایش حفظ و بهبود CX کلی اجرا شود.

در اینجا نحوه چت ربات ها می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد.

بینش های تجاری تأثیرگذار، با جمع آوری داده ها از مکالمات چت بات مشاغل، می توانند بینش ارزشمندی را از تجربه کاربری یا UX (user experience) کسب کرده و در مورد هرگونه مشکل و موانعی که مشتریان با آن روبرو هستند زود مطلع شوند.

کاهش زمان انتظار

چت بات ها سریعاً مشتریان را به درخواست های متداول مشغول می کنند و زمان انتظار مشتری را کاهش می دهند.

در دسترس بودن 24 ساعته رباتها در 7 روز هفته به طور شبانه روزی برای پاسخگویی به پشتیبانی مشتری یا سوالات متداول مربوط به فروش، بسیار عالی و حائز اهمیت است.

تعامل شخصی Chatbots با مشتری ، داده های مشتری را از تعاملات با خود جمع آوری می کند. با استفاده از این داده ها ،بخش پشتیبانی به طور موثر، می تواند از این اطلاعات، برای شخصی سازی تعاملات خود با مشتریان استفاده کند.

تجربه یکی از بزرگترین ارائه دهندگان مخابرات در فیلیپین که در یک مرکز تماس شلوغ به کمک نیاز داشتند و می خواستند با مشتریان بزرگ خود به شیوه ای شخصی ارتباط برقرار کنند نشان داد که با استفاده صحیح از چت بات ها، شاهد 50٪ تماس کمتر با خط تلفن گرم ، بهره وری بیشتر کارکنان بیش از 3 درصد و میزان رضایت مشتری تا 22٪ بیشتر از مرکز تماس سنتی بود.

سوال -6: چگونه می توانیم تعاملات مشتری را در طول سفر، بهتر شخصی کنیم؟

چالش برندها نه تنها جلب رضایت مشتریان وفادار خود و کسانی است که به خرید آنلاین عادت دارند بلکه ایجاد روابط پایدار و مشتری محور است.

برندها باید بتوانند سفرهای خریدی یکپارچه را بر اساس نیازهای کل مشتریان خود ارائه دهند. دستیابی به این مورد، به معنی غلبه بر چالش های متعدد است از جمله:

 • تطبیق موفقیت آمیز داده های بازدید کننده برای ارائه یک تجربه کلی منسجم.
 • ارائه تجربیات، متناسب با بلوغ بازدیدکنندگان در سفر مشتری و ترجیحات شخصی.
 • حفظ بازدیدکنندگان برای ایجاد روابط بلند مدت که باعث ایجاد وفاداری به نام تجاری و ارزش مادام العمر می شود.

با شخصی سازی، می توان در هر مرحله از سفر مشتری اقداماتی را انجام داد، کسب و کارها را قادر می سازد تا یک استراتژی منسجم برای تجربه مشتری ارائه دهند که باعث افزایش نرخ تبدیل در طول سفر مشتری ، افزایش مشارکت بازدیدکنندگان و کاهش از دست دادن مشتری شود.

شما می توانید هر مرحله از سفر مشتری را شخصی سازی کنید، از جمله:

 • آمار اولین بازدید از وب سایت: تشویق مشتریان بالقوه برای تبدیل به بخشی از نام تجاری شما شدن.
 • پس از بازدید از وب سایت، بدون فروش: یادآوری محتویات سبد خرید و تشویق آنها برای بازگشت و بررسی خرید.
 • پس از خرید آنلاین یا در فروشگاه، درخواست بازبینی یا برجسته کردن محصولات رایگان که می توانند بخرند و یا برجسته کردن کلیه کارت های تخفیف و هدیه.
 • بازگشت به وب سایت، تشویق بازدیدکنندگان برای تبدیل مجدد و افزایش ارزش سبد خرید خود

سوال-7: معیارها و شاخص کلیدی عملکرد یا KPI  (Key performance indicators) برای بهبود CX چیست؟

اندازه گیری تجربه مشتری (CX) مهم است ، اما تنها در صورتی مفید است که اطلاعات بتواند به شما در ایجاد تغییر در مشتریان کمک کند. درک این سوال در مورد CX به شما کمک می کند تا محصولات و خدمات خود را بهبود بخشید.

هدف نهایی این است که آموخته های خود را به دست آورید و با عملکرد بهتر برای مشتری ، در کسب و کار خود تأثیر مثبت بگذارید و مزیت رقابتی را برای شرکت خود ایجاد کنید.

یک دیدگاه تلفیقی از معیارهای تجربه مشتری در سراسر سازمان برای دستیابی به ثبات و بهبود CX

معیارهای CX پیشرفت ابتکارات  در تجربه مشتری را نشان می دهد و زمینه های بهبود را مشخص می کند. آنها به شما در درک میزان وفاداری یا رضایت مشتریان شما کمک می کنند.

معیارهای کلیدی CX و KPI به شرح زیر است

نمره ترویج کننده خالص یا (NPS) : پاسخگویی به مشتریان NPS کوتاه و ساده است و پیگیری آن برای شرکت ها بسیار آسان است. NPSتنها شامل دو سوال است و به شما یک شماره مرتبط با تجربه مشتری می دهد که رهبری شما برای تعیین هدف و پاداش به آن نیاز دارد.

نمرات رضایت مشتری  یا CSAT (customer satisfaction): اگر می خواهید در صورت رضایت مشتری پس از اولین تعامل با شما در مقیاس 1 تا 5 آگاهی داشته باشید ، CSAT ابزار بسیار خوبی است. CSAT همراه با NPS ، یکی از پرکاربردترین معیارهای CX است.

 و در پایان نمره تلاش مشتری CES (Customer effort score) یک معیار معاملاتی است و معمولاً سادگی یک راه حل واحد را ارزیابی می کند. CES معمولاً به این سوال پاسخ می دهد “حل مشکل شما امروز چقدر آسان بود؟” و دارای سیستم مقیاس 5 یا 7 درجه ای است.

سوال -8: چگونه می توانیم تاثیر احساسات بر تجربه مشتری را بهتر درک کنیم؟

“کسب و کارهای باهوش، نظم CX را با همدلی ترکیب می کنند تا مشتریان را بخندانند“.

جدا از تجربه ثابت در هر نقطه تماس، مشتریان خدمات قابل اعتماد و برجسته ای را می خواهند. اگر یک رابطه عاطفی با یک مشتری قطع کنید، او معمولاً شروع به تفکر منطقی می کند. اگر نام تجاری صادقانه پاسخ دهد، اکثر مشتریان وفادار خواهند ماند.

بنابراین ضروری است که برندها بر درک نقش تجربه احساسی مشتری تمرکز کنند و راه هایی را برای انسانی سازی تعاملات خود در هر نقطه تماس مشتری پیدا کنند.

در حالی که جنبه های متعددی برای درک تأثیر احساسات بر تجربه مشتری وجود دارد، سازمانها عملکرد خود را در دو زمینه کلیدی درک تعامل و وفاداری مشتری متمرکز کرده و بر عملکرد و تحلیل آن ها نظارت می کنند.

ویژگیهای ارتباط عاطفی خود را درک کنید

ویژگیهای احساسی شامل احساساتی مانند اعتماد ، وفاداری و واکنشهای شدید است. تعیین این ویژگی ها و احساسات مرتبط با نام تجاری شما به شما یک فهرست احساسی می دهد که می تواند به تقویت روابط با مشتریان کمک کند.

انتظارات مشتریان از این ویژگی ها را مشخص کنید

با اندازه گیری انتظارات از این ویژگی ها در طول تجربه کاری ، می توانید دقیقاً مشخص کنید که برای بهبود بهتر بر کجا تمرکز کنید. انتظارات تغییر می کند و وزن های متفاوتی در زمان های مختلف و برای تعاملات متفاوت دارد.

به عنوان مثال ، اعتماد در یک نقطه تماس یا مرحله سفر اهمیت بیشتری دارد. صرف نظر از جایی که انتظارات برآورده نمی شوند، دانستن اینکه آنها چه ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهند تا پیشرفت ها را در اولویت قرار دهید مهم است، تا با ارائه تجربیات بهتر ، ارتباطات قوی تری ایجاد کنید.

سوال -9:چگونه می توانید مطمئن شوید که کارکنان در ارائه یک تجربه عالی از مشتری مشارکت دارند؟

اگر استراتژی مشارکت مشتری شما بر ایجاد یک CX عالی متمرکز است، باید بدانید که هر کارمند در آن نقش حیاتی ایفا می کند. این یکی از سوالات مهم تجربه مشتری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

یک تجربه برجسته برای مشتری، تجربه ای است که مشتریان را به بازگشت ترغیب کند. یکی از راه های اطمینان از رضایت کامل مشتریان این است که به کارکنان خود منابع و اختیاراتی را برای ارائه وعده خدمات عالی ارائه دهید.

به عنوان مثال، آخرین کارمندی که در چرخه ارتباط با مشتری و یا سایر قسمت ها با مشتری احتمالا در تعامل است باید قدرت آن را داشته باشد به گونه ای رفتار کند که فکر می کند می تواند مشتری را خوشحال ترین کند.

کارکنان باید در ارائه تجربه مشتری عالی آموزش ببینند ، زیرا این امر طبیعی نیست. آنها باید در مورد نحوه ارائه راه حل های سریع برای مسائل مشتریان به عنوان نکات خدمات مشتری آموزش ببینند.

بهترین روش ها برای ایجاد یک CX عالی

اهداف خود را ترسیم کنید: تجربیات مشتری خود را در نظر بگیرید تا شرکت شما از بقیه متمایز شود.

همدل باشید: همدلی با مشتریان ، شناخت نیازها یا مشکلات آنها و شخصی سازی تجربه برای آنها است.

از لحن مثبت استفاده کنید: وقتی با مشتریان ارتباط برقرار می کنید، از کلمات مثبت استفاده کنید تا آنها با برند شما در ارتباط و راحت باشند.

ثابت قدم باشید: اطمینان حاصل کنید که پاسخهای مداوم را در تمام کانالهای ترجیحی توسط مشتریان ارائه می دهید.

پیاده سازی بازخورد مشتری: بازخوردی که از مشتریان خود دریافت می کنید برای موفقیت شما حیاتی است. همیشه به دنبال راه هایی برای توسعه یک روش بهتر برای بهبود تجربه خود باشید. فقط به کارهایی که همیشه انجام داده اید اکتفا نکنید.

از مشتریان خود قدردانی کنید: قدردانی خود را از حمایت آنها نشان دهید. گاهی اوقات ، این به سادگی نگه داشتن درب برای آنها هنگام خروج است. همیشه بگویید “متشکرم”

از فناوری مناسب استفاده کنید: از ابزارهای مشارکت مشتری مانند چت زنده ، چت بات ها ، ابزارهای زنده برای ارائه CX برتر استفاده کنید.

سوال 10- چگونه تجربیات در انواع مختلف مشتریان متفاوت است؟

مشاغل باید این پرسشنامه تجربه مشتری را جدی بگیرند. طبقه بندی پایگاه مشتریان در شرکت ها، اعم از بخش ها ، شخصیت ها یا گروه های دیگر ، متفاوت است.

تقسیم بندی مشتریان و ایجاد شخصیت های کاربری برای ارزشمندترین نوع مشتری شما یکی از بهترین روش ها برای بررسی نحوه تجربیات مختلف، می تواند به انواع مختلف مشتریان توجه کند. همچنین می توانید مشتریان را بر اساس سفر آنها تفکیک کنید. مانند: مشتریان جدید و بازگشت مشتریان.

اما سوال این است که آیا زیرمجموعه ای منحصر به فرد از مشتریان شما وجود دارد که می توان تجربه آنها را بهبود بخشید؟

در مورد مشتریان جدید ، اولین برداشت آنها از کسب و کار شما چیست؟ آیا منبع گیج کننده ای در مورد فرآیندهای شما وجود دارد؟ آیا برای مشتریان سخت است که خود را در سایت شما یا در فروشگاه شما قرار دهند؟

نکات حرفه ای و مهم از دیدگاه مشتری را تجزیه و تحلیل کنید و نیازهای مختلف آنها را توسط گروه مشخص کنید تا تجربیات مشتری بیشتری را ایجاد کنید.

همین امروز شروع به تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت خود به مشتری کنید!

CX  همیشه مهم خواهد بود

بازاریابی مشتری برای شرکت ها اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. حفظ مشتریان و افزایش ارزش آنها در مقایسه با جذب مشتریان جدید بسیار هزینه کمتری دارد. بنابراین، سوالات تجربه مشتری بهترین راه برای شروع است.

با این حال ، برخی از مفاهیم کلیدی برای ساخت CX عالی وجود دارد.

مشتریان شما خواسته هایی دارند. فناوری ها و پیشرفت هایی که سرعت، راحتی و دانش را افزایش می دهد. خواسته های اصلی مصرف کنندگان، گشایشی برای شرکت ها در بهبود نحوه تعامل مردم، استقبال و صرف آنها با نام تجاری آنها ایجاد میکند.

مشتریان درآمد ایجاد می کنند. کارکنان تجربه را هدایت می کنند. کاهش اصطکاک برای مصرف کنندگان و توانمندسازی کارکنان برای جلب رضایت مشتری، این کار به شیوه های جدید نیاز دارد و بر تجربه کارکنان متمرکز است.

فناوری نمی تواند مشکلات تجربی را حل کند. فناوری فقط یک فعال کننده است بنابراین اولویت های خود را دوباره تنظیم کنید. تجربه عالی کارکنان منجر به ایده های قوی تر ، هوشمندتر و ابتکاری تر می شود. این چیزها باعث ایجاد مشاغل آینده و تجربه عالی مشتری می شود.

این مقاله فقط برای افزایش آگاهی و راهنمایی های عمومی تهیه شده است و مشاوره کاری یا حرفه ای نیست. شما نباید به اطلاعات مندرج در این مقاله بدون کسب مشاوره تخصصی خاص عمل کنید. جهت انجام مشاوره با کارشناسان خبره تماس حاصل کنید و یا در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا