مرکز مشاوره کسب و کار یوناکس

معیارهای برتر اینستاگرام

معیارهای برتر اینستاگرام

معیارهای برتر اینستاگرام به کسب و کار ها کمک می کند تا موفقیت خود را با مشاهده و سنجش ارکان مناسب آغاز کنند. بنابراین اگر برای یافتن موارد مناسب دچار مشکل شده اید ، ما به شما کمک می کنیم. اینها معیارهای اصلی هستند که برای ایجاد یک پروفایل موفق در اینستاگرام باید اندازه گیری کنید.

  • نامزدی  ( engagement )
  • پست های برتر
  • دنبال کنندگان
  • نماهای داستان
  • رسیدن
  • کلیک های تبلیغاتی
  • هشتگ های جذاب
  • برداشت ها
  • نماهای ویدئویی
  • داده های مکان

معیارهای برتر اینستاگرام طراحی شده اند تا نمای کلی را در هنگام اندازه گیری موفقیت اینستاگرام، در اختیار شما قرار دهند. اما ، مانند هر استراتژی اندازه گیری ، آنها باید بر اساس اهداف منحصر به فرد سازمان شما تنظیم شوند. به همین دلیل است که ما دلایلی را که فکر می کنیم اهمیت دارند و معیارهای جایگزین که ارزش اندازه گیری را نیز دارند ذکر کرده ایم.به این ترتیب ، می توانید از این لیست به عنوان یک نقطه جهش برای شناسایی معیارهایی که به بهترین وجه به اهداف شما می رسند ، استفاده کنید.

نرخ نامزدی

نرخ تعامل تعداد فالوورهایی که با پست های شما درگیر هستند را اندازه گیری می کند. با تقسیم تعداد دنبال کنندگان شما بر تعداد “مشارکت” (معمولاً لایک و نظرات) دریافت شده محاسبه می شود. مثال: نمایه شما 1000 دنبال کننده دارد. پست های شما 20 لایک و 30 نظر (در کل 50 مشارکت) دریافت می کند. 50 (تعداد نامزدی خود) را به 1000 تقسیم کنید (تعداد دنبال کنندگان شما) و میزان نامزدی شما 5 درصد است.

چرا نامزدی در اینستاگرام اهمیت دارد

جمع آوری تعداد زیادی دنبال کننده کافی نیست. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوایی را ارسال می کنید که مخاطبان شما می خواهند به آن توجه کنند. اندازه گیری میزان مشارکت به شما کمک می کند تا در ارسال مطالبی که مخاطبان به آن علاقه مند هستند ، موفق باشید و این یکی از مهمترین معیارهای برتر اینستاگرام می باشد.

پست های برتر

پست های برتر به شما امکان می دهد انواع پست هایی را که در کانال شما بهترین عملکرد را دارند ، درک کنید. اینها را می توان با استفاده از معیارهای مختلف سازماندهی کرد. پست برتر بر اساس تعداد لایک ها ، پست برتر بر اساس تعداد برداشت ها ، پست برتر بر اساس تعداد اشتراک گذاری ها – هر چیزی که به بهترین نحو اهداف شما را در بر می گیرد – فیلم ها ، عکس ها و زیرنویس هایی که در فید کاربران ظاهر می شود. پست ها یکی از معیارهای برتر اینستاگرام هستند. در این میان توجه به فراوانی پست ها در طبقه بندی های مختلف نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است

اندازه گیری پست های برتر

اینستاگرام ویژگی های دیگری نیز به کاربران ارائه می دهد. اما تصور نمایه ای که بدون آنها موفق باشد ، دشوار است.اندازه گیری پست های برتر به شما این بینش را می دهد که کدام نوع محتوا بهترین عملکرد را دارد.

مثلا مخاطبان شما پست های ویدیویی را ترجیح می دهند یا عکس را ترجیح می دهند؟

چه زمانی از روز برای ارسال بهتر است؟

مخاطبین شما چه نوع محتوایی را بیشتر جذب می کنند؟

با نگاهی به ویژگی های پست های برتر خود می توانید به این سوالات پاسخ دهید. به عنوان مثال برترین پست ویدیویی و برترین پست حمایت شده کدامیک است؟

دنبال کنندگان

دنبال کنندگان تعداد کاربرانی را که حساب شما را دنبال می کنند اندازه گیری می کند.وقتی یک کاربر اینستاگرام “دنبال کننده” شما می شود ، این بدان معناست که محتوای شما به طور منظم در فید آن کاربر نمایش داده می شود.

دنبال کنندگان به دو دلیل مهم هستند

آنها به شما تصوری از تعداد افرادی می دهند که قرار است مرتباً محتوای شما را ببینند. دنبال کنندگان بیشتر به معنای مشاهده بیشتر مطالب شما است. آنها به عنوان یک شاخص کلیدی در میزان محبوبیت پروفایل شما عمل می کنند.  اطلاع از تعداد افرادی که شما را دنبال می کنند به این معنی است که شما باید کار درستی انجام دهید. رشد آهسته دنبال کنندگان به این معنی است که ممکن است نیاز به تغییر استراتژی خود داشته باشید.

نماهای داستان

نمایش استوری تعداد دفعات تماشای استوری های کاربران اینستاگرام را اندازه گیری می کند. استوری ها این روزها بخش بزرگی از اینستاگرام هستند.و با ویژگی هایی مانند نظرسنجی ، تبلیغات و پیوندها ، استفاده از داستان ها برای ارتباط با مخاطبان مورد نظر برای سازمان ها از همیشه آسان تر است.

نمایش داستان به شما کمک می کند تا نحوه تعامل کاربران با داستان های شما را درک کنید. این اطلاعات را می توان در بهینه سازی و بهبود کار کرد استفاده کرد. به این ترتیب می توانید انواع محتواهایی را ارائه دهید که بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار گیرد.

دسترسی دنبال کننده

درصد دنبال کنندگان شما که قسمتی از محتوای شما را دیده اند یکی از معیارهای برتر اینستاگرام است. این متفاوت از نمایش ها است ، که تعداد دفعات مشاهده محتوای شما را اندازه گیری می کند.

این بدان معناست که اگر یک کاربر پست شما را دو بار ببیند ، به عنوان دو مورد به حساب می آید. با این حال ، این معنی آن این است که تنها یک کاربر در دسترس شما خواهد بود. اینستاگرام برخلاف برخی از رسانه های اجتماعی ، مطالب را به صورت زمانی به کاربران خود ارائه نمی دهد. در عوض الگوریتم اینستاگرام تصمیم می گیرد که کاربران چه چیزی را ببینند.

نتیجه

فقط به این دلیل که شما چیزی ارسال کرده اید به این معنی نیست که دنبال کنندگان شما آن را خواهند دید. این فقط به معنای نیمی از مبارزه برای ارسال پست شما به فیدهای دنبال کنندگان شما است. محاسبه دسترسی دنبال کننده به شما کمک می کند تا ببینید چه تعداد از دنبال کنندگان شما در واقع پست های شما را می بینند.این می تواند به تشخیص سایر مشکلاتی که ممکن است با حساب “Instagram” خود داشته باشید ، کمک کند.

به عنوان مثال: شاید اگر تعامل زیادی با هم ندارید ، به این دلیل است که افراد به سادگی پست های شما را نمی بینند

کلیک های تبلیغاتی

کلیک های تبلیغاتی تعداد دفعاتی را که کاربران روی دعوت به اقدام در تبلیغات اینستاگرام شما کلیک کرده اند ، اندازه گیری می کند. بر خلاف پست های ارگانیک اینستاگرام ، بستر تبلیغات به شما امکان می دهد پست هایی ایجاد کنید که کاربران را ترغیب به کلیک بر روی صفحه فرود کند.

این به شما امکان می دهد از تبلیغات اینستاگرام برای ایجاد کلیک بر روی وب سایت خود استفاده کنید. اندازه گیری میزان کلیک از تبلیغات به شما کمک می کند تا یکی از دلایل اصلی اجرای تبلیغات در پلت فرم اینستاگرام را حفظ کنید.

هشتگ های جذاب

هشتگ هایی که بیشترین استفاده را در پست ها داشته اند. این ها پدیده ای نسبتاً جدید در اینستاگرام هستند. اما اهمیت آنها به سرعت از سال 2017 افزایش یافته است ، زمانی که این پلتفرم به کاربران اجازه داد تا هشتگ های “دنبال” را شروع کنند. در حال حاضر هشتگ ها یک ابزار ضروری برای بسیاری از استراتژی های اینستاگرام هستند. شما می توانید به یک هشتگ موجود بچسبید تا به دنبال کننده های شما کمک کند یا هشتک خود را ایجاد کنید تا کاربران را تشویق به تولید محتوای خود در اطراف برند خود کنید.

ردیابی بیشتر هشتگ های درگیر می تواند در هر دو جبهه کمک کند

اندازه گیری هشتگ های درگیر شده می تواند به شما این ایده را بدهد که از چه هشتگ هایی باید در پست های خود استفاده کنید. همچنین می تواند به شما القا کند که هشتگ ها رواج دارند و به شما این امکان را می دهد که پست های خود را در موضوعات نوظهور متناسب کنید. در رابطه با تعامل ، هشتگ ها می توانند به شناسایی میزان موفقیت کمپین در جذب مخاطب کمک کند.

برداشت ها

معیار نمایش تعداد دفعاتی که یک پست اینستاگرام به کاربران ارائه شده است اندازه گیری می شود. بر خلاف دسترسی ، هر بار که یک پست مشاهده می شود ، شمارش می شود – حتی اگر کاربر برای دومین یا سومین بار آن را ببیند –  اگر کسی پست های شما را نبیند ، نمی توانید تعامل داشته باشید. برداشت ها می توانند به تشخیص مشکلات احتمالی در قیف بازاریابی اینستاگرام شما کمک کنند.

نماهای ویدئویی

تعداد بازدیدهایی که پست های ویدیویی شما دریافت کرده اند. ویدئو بخش بزرگی از اینستاگرام است. برندها از محتوای ویدئویی اینستاگرام با موفقیت برای ایجاد مخاطبان جدید و گسترش فالوورهای آنها استفاده کرده اند. بررسی نمای ویدیوهای شما می تواند به اندازه گیری اثربخشی استراتژی بازاریابی ویدیویی شما کمک کند. همچنین عملکرد بین ویدئو و پست های معمولی را مقایسه می کند. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که با موثرترین ترکیب محتوای ممکن کار خود را به پایان رسانده اید.

داده های مکان را جدی بگیرید

یکی از معیارهای بسیاری از مخاطبان که “Instagram Analytics” ارائه می دهد ، معیارهایی است که دنبال کنندگان حساب “Instagram” شما در آن قرار دارند. داده های مکانی که “Instagram Analytics” ارائه می دهد می تواند به شکل گیری استراتژی اینستاگرام شما کمک کند. به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که پیروان زیادی در یک منطقه جغرافیایی خاص دارید ، می توانید محتوا را از طریق تبلیغات یا انواع پست هایی که ایجاد می کنید ، به آن مناطق هدف گذاری کنید.

شکل گیری تاکتیک

با این حال ، بیش از این ، می تواند به آگاهی بقیه استراتژی بازاریابی شما نیز کمک کند. داده های مکانی که از “Instagram Analytics” استخراج می کنید نیز می توانند در شکل گیری تاکتیک های شما در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی کار کنند.این فقط اطلاعات مکان نیست. “Instagram Analytics” گنجینه ای از داده ها – از سن تا جنس – را ارائه می دهد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این مقاله فقط برای افزایش آگاهی و راهنمایی های عمومی تهیه شده است و مشاوره کاری یا حرفه ای نیست. شما نباید به اطلاعات مندرج در این مقاله بدون کسب مشاوره تخصصی خاص عمل کنید. جهت انجام مشاوره با کارشناسان خبره تماس حاصل کنید و یا در صورت تمایل برای ارتباط با  کارشناسان مرکز مشاوره کسب و کار یوناکس اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا