مرکز مشاوره کسب و کار یوناکس

معیارهای افزایش فروش

معیارهای افزایش فروش

معیارهای افزایش فروش یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد بیشتر در کسب و کارتان فروش بیشتر محصول یا خدماتتان است. بسته به اهداف صنعت، بازار و کسب و کار شما، راه های زیادی برای افزایش فروش وجود دارد. یکی از اولین گام ها تدوین یک استراتژی و پایبندی به آن است.

استراتژی فروش را توسعه دهید

به منظور توجه به معیارهای افزایش فروش، به یک استراتژی فروش یا برنامه ریزی قوی نیاز دارید که نقاط عطفی را که باید برای افزایش فروش خود به آنها برسید، برجسته کنید. این استراتژی مجموعه اقداماتی است که شما قصد انجام آنها را برای ارتقای فروش محصول یا خدمات خود دارید. برنامه شما باید بر اساس نیازهای خاص مشتریان باشد.

برنامه ریزی برای افزایش فروش سنگ بنای هر کسب و کار موفقی است. پس از توسعه استراتژی خود و به حرکت درآوردن آن، می توانید به اعداد فروش خود نگاه کنید و در صورت عدم افزایش فروش، رویکرد خود را تغییر دهید. از مراحل زیر برای ارزیابی بهتر نیازهای مشتریان خود، نحوه برنامه ریزی برای فروش به آنها و راه های موفقیت یا شکست رقبا در رسیدن به آنها استفاده کنید.

چهار استراتژی فروش

چهار عنصر کلیدی وجود دارد که به استراتژی و فروش شما کمک می کند و کسب و کار شما را بهبود می بخشد. هر یک از این عوامل را در نظر بگیرید تا تصویر بهتری از کسب و کار خود داشته باشید و فروش را افزایش دهید.

محصول

تمام جنبه های محصول، خدمات یا فروشگاه خود، از جمله نام تجاری، بسته بندی و هزینه های تولید را ارزیابی کنید. در چه زمینه‌هایی ضعف دارید و در چه زمینه‌هایی می‌توانید پیشرفت کنید؟

قیمت

در نظر بگیرید که در مقایسه با رقبای خود در چه جایگاهی قرار دارید و در صورت لزوم قیمت خود را برای رقابتی ماندن تنظیم کنید. همچنین باید تعیین کنید که چه نوع پرداختی دریافت خواهید کرد. اعم از نقدی، اعتباری، بدهی یا چک و چگونه آن ها با رقبای شما مقایسه می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه قیمت گذاری محصول خود به خواندن این مقاله ادامه دهید.

مکان

بهترین مکان را برای کسب و کار خود و نحوه توزیع محصولات خود برای جذب مشتریان خود و همچنین مکانی که محصولات خود را در مکان خود قرار می دهید، تعیین کنید.

تبلیغات

برنامه ریزی کنید که چگونه محصولات خود را تبلیغ کنید. اگرچه داشتن یک محصول عالی مهم است، اما میزان جذب مشتری نیز به همان اندازه مهم است.

روش های هوشمند برای افزایش فروش

هنگامی که یک استراتژی در پیش گرفتید، می توانید با توجه به معیارهای افزایش فروش، برنامه خود را به عمل تبدیل کنید. در اینجا فقط چند تاکتیک وجود دارد که می توانید برای رسیدن به هدف خود از آنها استفاده کنید.

هر بار روی یک هدف تمرکز کنید

هنگام بررسی راه‌هایی برای افزایش فروش خود، تمرکز بر یک هدف خاص و قابل دستیابی در هر زمان مفید است. هدف شما باید منطبق بر معیارهای افزایش فروش باشد و با طرح کسب و کار شما مطابقت داشته باشد و نقاط عطف ماهانه را شامل شود تا به شما در دستیابی به آن کمک کند. برای اینکه آن را قابل اندازه گیری نگه دارید، ممکن است بخواهید مقدار ریالی، تعداد محصولات فروخته شده یا اندازه گیری دیگری را هدف قرار دهید، مانند افزایش فروش از طریق تبلیغات خاص در وب سایت خود یا ارائه کوپن های تخفیف.

مشتریان خود را بشناسید

مشتریان شما برای کسب و کار شما مهم هستند. در نهایت، شما باید محصول یا خدماتی را بفروشید که نیازهای منحصر به فرد آنها را برآورده کند و آنها را با این نیازها درگیر کنید. صحبت کردن با مشتریان، گوش دادن به افکار و نگرانی های آنها، درک نیازها و خواسته های آنها و انطباق رویکرد تجاری خود بر این اساس می تواند مفید باشد. تمام این ها با توجه به معیارهای افزایش فروش میسر می شود. به یاد داشته باشید که رفتار خوب با مشتریان می تواند آنها را به کسب و کار شما وفادار کند. به هر حال، اگر رابطه خوبی با آنها داشته باشید، احتمال بازگشت آنها بیشتر است یا با دیگران صحبت می کنند و در مورد تجارت شما به آنها می گویند.

ایجاد علاقه در کسب و کار شما

وقتی با مشتری در مورد محصول، خدمات یا فروشگاه خود صحبت می کنید، چه با مواد بازاریابی یا حضوری، به او بگویید چه کاری می تواند برای او انجام دهد. هنگامی که آنها از این “مزایای محصول” آگاه شوند، علاقه بیشتری به یادگیری در مورد ویژگی های محصول خواهند داشت.

مدل AIDA (توجه، علاقه، میل، اقدام) راهنمایی است که برای برقراری ارتباط آسان و مؤثر با مزایای یک محصول یا خدمات مفید است. شما می توانید از این راهنما برای کمک به فروش مزایای کسب و کار خود استفاده کنید.

1.جلب توجه

شما می توانید با تاکتیک های بازاریابی، برندسازی و بسته بندی جذاب محصول، یا بهینه سازی قرار دادن محصول، توجه مشتریان خود را جلب کنید.

2. حفظ علاقه

با اطلاع رسانی در مورد مزایای محصول خود، علاقه مشتریان را حفظ کنید. اطلاعات محصول شما باید به وضوح برچسب گذاری یا به اشتراک گذاشته شود و به راحتی قابل درک باشد.

3.ایجاد میل

در مرحله بعد، باید مشتریان خود را متقاعد کنید که آنها می خواهند این محصول را داشته باشند یا از این خدمات استفاده کنند. بر این تمرکز کنید که چگونه محصول با فروش مزایا به جای ویژگی ها به آنها کمک می کند.

4.اقدام کنید

هنگامی که مصرف کنندگان شما ابراز علاقه کردند، مطمئن شوید که محصول یا خدمات را می خرند یا با سهولت خرید، سفارش می دهند. خدمات مشتری و سیستم نقطه فروش شما می تواند به افزایش فروش کمک کند. در این راستا توجه به مدیریت ارتباط با مشتری و توجه به معیارهای افزایش فروش بسیار مهم است.

یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید

بازاریابی هر کاری است که شما انجام می دهید تا مشتریان را از طریق تلاش های تبلیغاتی مختلف از کسب و کار خود آگاه کنید. چه فروشگاه کوچکی داشته باشید یا یک محصول یا خدمات را به صورت آنلاین بفروشید.

چندین راه ساده وجود دارد که می توانید مشتریان جدید جذب کنید و فروش خود را افزایش دهید، از جمله

رسانه های اجتماعی

یک جامعه رسانه های اجتماعی برای ایجاد روابط با مشتریان خود ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از تبلیغات پولی رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب‌وکار خود و هر معامله‌ای که ممکن است ارائه دهید، استفاده کنید. بسته به نوع مخاطب و نوع کسب و کار خود، می توانید با استفاده از فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، یوتیوب و غیره در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید.

بازاریابی ایمیلی

یک لیست ایمیل مشتری ایجاد کنید و ایمیل ها یا خبرنامه هایی را با معاملات ویژه، اعلامیه های محصول جدید و هر خبر دیگری که به نفع آنها باشد ارسال کنید.

حضور در وب

بسته به جایی که در حال انجام تجارت هستید، حضور در وب برای دستیابی به مخاطبان هدف و جذب مشتریان جدید کلیدی است. یک وب سایت برای کسب و کار خود ایجاد کنید و مطمئن شوید که در سایت های بررسی کسب و کار و نرم افزار نقشه برداری در تلفن همراه لیست شده اید.

تبلیغات

تبلیغات پولی راه دیگری برای تبلیغ کسب و کار شما است و می تواند شامل تبلیغات در رسانه های اجتماعی، ایستگاه های رادیویی، روزنامه ها، مجلات و وب سایت ها یا به صورت چاپی باشد.

رویدادها

میزبان رویدادهای کسب و کار خود یا شرکت در رویدادهای جامعه خود برای تبلیغ محصول خود و افزایش آگاهی برای کسب و کار خود باشید. استخدام یک مشاور روابط عمومی برای کمک به تبلیغ شرکت و رویدادهایی که در آن شرکت می کنید را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند پوشش رسانه ای ایجاد کنید و معیارهای افزایش فروش را بهبود بخشید.

پنل پیامکی

با داشتن یک پنل پیامکی پیشرفته می توانید به افراد و کسب و کار های مربوط به شما، پیامک دهید و از آن ها بخواهید که در جشنواره های فروش شما شرکت کنند. ویا با داشتن کارت ویزیت دیجیتال، مشتریان خود را با ارسال پیامک از فروش ویژه محصولات خود در لحظه مطلع سازید. از دیگر مزایای پنل پیامکی داشتن کاتالوگ دیجیتال و معرفی محصولات شما از طریق پیامک است.

محصول خود را به درستی قیمت گذاری کنید

قیمت گذاری محصول یک عامل اساسی در تعیین موفقیت کسب و کار شما به عنوان یکی از عناصرچهارگانه (محصول، قیمت، مکان، تبلیغ) است. اگر مطمئن نیستید که باید قیمت محصول خود را کاهش دهید یا افزایش دهید، باید چندین عنصر زیر را در نظر بگیرید.

مشتریان خود را درک کنید

بسته به صنعت شما، مشتریان شما ممکن است انتظارات قیمتی مرتبط با محصول شما داشته باشند. مهم است که توجه داشته باشید مشتریان شما مایل به پرداخت چه چیزی هستند و آن را در قیمت لحاظ کنید.

تحقیقات خود را انجام دهید

قیمت گذاری محصول به تحقیق نیاز دارد تا مشخص شود رقبای شما چه چیزی را شارژ می کنند و چگونه باید بر قیمت گذاری شما تأثیر بگذارد. شما باید با سایر مشاغل رقابتی بمانید و در عین حال مطمئن شوید که قیمت محصول خود را خیلی پایین نمی‌آورید.

تمرکز بر سود

رویکرد دیگر تعیین هدف درآمد و فاکتور در هزینه های تولید، زمان کارکنان، بازاریابی و فروش محصول است تا اطمینان حاصل شود که تمام هزینه های خود را پوشش می دهید. گاهی اوقات می‌توانید آسان‌تر از چیزی که فکر می کنید به آن برسید، کار کنید و سپس ارزیابی کنید که چه اقداماتی برای رسیدن به آن‌جا لازم است.

بازار را بشناسید

بسیاری از عوامل بازار می توانند بر قیمت محصول شما تأثیر بگذارند، از جمله ثبات اقتصادی، روند محصول و سایر شاخص های خارجی. عاقلانه است که بازار را زیر نظر داشته باشید و از هر نوسانی جلوتر باشید تا بتوانید تنظیمات لازم را برای موجودی و نیازهای مشتری خود انجام دهید. این نوسانات می تواند شامل تغییر در قیمت نیروی کار یا مواد اولیه یا کاهش قیمت یکی از کالاهای اصلی شما باشد.روش های قیمت گذاری مختلفی وجود دارد که می تواند به جذب مشتری و افزایش فروش کمک کند.

چند استراتژی قیمت گذاری عبارتند از:

  • قیمت گذاری به اضافه هزینه: هزینه های خود را محاسبه کنید و یک نشانه گذاری اضافه کنید.
  • قیمت‌گذاری رقابتی: قیمتی را بر اساس آنچه رقابت تعیین می‌کند، تعیین کنید.
  • راهبرد ضرر: محصول خود را با قیمت رقابتی پایین بفروشید تا مشتریانی را جذب کنید که ممکن است محصولات سودآورتر دیگری را خریداری کنند.
  • قیمت گذاری با ارزش فرد: محصولات را به جای هزار تومان به قیمت نهصد و نود و نه تومان بفروشید. برخی از مشتریان قیمت های با ارزش فرد را جذاب تر می دانند.
  • کاهش قیمت: قیمت بالایی تعیین کنید و با تغییر بازار، آن را کاهش دهید.
  • قیمت گذاری نفوذ: قیمت کمتری را برای ورود به بازار رقابتی تعیین کنید و بعداً آن را افزایش دهید.

تخفیف ارائه دهید

صرف نظر از بودجه یا صنعت شما، ارائه مجموعه ای از تخفیف ها می تواند راهی عالی برای جذب مشتریان و فروش بیشتر باشد. تعدادی از روش های متعددی که می توانید تخفیف ارائه دهید عبارتند از

پیشنهادات ویژه

معاملات زیادی وجود دارد که می توانید ارائه دهید، از جمله تخفیف، فروش دوعدد به قیمت یک عدد

 پیشنهادات خرید-دوعدد-دریافت-یک عدد-رایگان یا هدایای رایگان

محصولات خود را بسته بندی کنید

فروش پکیج محصول

می توانید چندین محصول را با هم با یک قیمت بسته بندی کنید تا راحتی و ارزش افزوده را به مشتریان ارائه دهید.

توزیع کوپن

کوپن ها می توانند به شکل کوپن های ایمیل، پیشنهادات کوپن یا دعوت نامه های انحصاری باشند. ویا از طریق پنل پیامکی و توسط نرم افزارهای CRM برای مشتریان وفادار به صورت دوره ای ارسال شوند.

هزینه های سربار را کاهش دهید

روش دیگر برای افزایش سود، تمرکز بر هزینه های مدیریتی است. ساده کردن هزینه های سربار و تثبیت جریان نقدی می تواند تأثیر زیادی بر سود نهایی شما داشته باشد. ممکن است تعجب کنید که چقدر می توانید هزینه های روزانه را کاهش دهید، که می تواند در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

این مقاله فقط برای افزایش آگاهی و راهنمایی های عمومی تهیه شده است و مشاوره کاری یا حرفه ای نیست. شما نباید به اطلاعات مندرج در این مقاله بدون کسب مشاوره تخصصی خاص عمل کنید. جهت انجام مشاوره با کارشناسان خبره تماس حاصل کنید و یا در صورت تمایل برای ارتباط با  کارشناسان مرکز مشاوره کسب و کار یوناکس اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا